המטבח התאילנדי

האוכל התאילנדי בישראל

גם אתם רוצים לטעם אוכל תאילנדי אמיתי? פעם היו אומרים "טוס לתאילנד", היום כבר לא חייבים והפערים צומצמו משמעותית.

בעבר חובבי הז'אנר היו מבקשים מחבריהם שטסים לתאילנד להביא להם מאכלים ייחודים וחטיפים שונים או לשלוח חבילות הישר מבנגקוק. כיום, זה קל ונגיש והצרכנים הישראלים מופתעים כל פעם מחדש ונהנים משירות מצוין כאן בארץ באתרי רכישה כמו תאי סטור לדוגמא.

הישראלים מאוד אוהבים את המטבח התאילנדי ומעבר למסעדות של המטבח התאילנדי בישראל שהצליחו מאוד ותפסו מקום של קבע בקולינריה הישראלית.

מנגד, ישנם רבים בישראל שעדין טוענים שאין תחליף למוצרים התאילנדים המקוריים ומבצעים הזמנה אינטרנטית כדרך קבע. לטענתם, זו הדרך היחידה לבשל באותנטיות מושלמת ולהרגיש באמת בתאילנד ובעקבות זה קמו סופרים ייחודים ואתרי קניות במיוחד לתחום האוכל התאילנדי.

 

אוכל תאילנדי שבסיסו מורכב מארבעה טעמים: חמוץ, מתוק, מלוח וחריף. כמעט בכל מנה אפשר להרגיש את ארבעת הטעמים הללו ובהחלט יש להם נוכחות במנות התאילנדיות, גם במנות מפתיעות כמו קינוחים, סלטים וכו'. ישנם חנויות שאפשר להזמין אפילו פפאיה ופירות טרופים נוספים המסמלים את תאילנד והמטבח שלה.

בשולחן התאילנדי כמעט ולא תראו מלח ופלפל. התבלינים השולטים יהיו: צ'ילי חריף, רוטב דגים, לימון וסוכר מכיוון שכל הזמן חושבים על איזונים וכל אחד שם בכמות שעונה לטעמו.

השילוב של הטעמים הוא המרכיב החשוב ביותר בטעם התאילנדי ובחנויות התאילנדיות תוכלו למצוא תבלינים ייחודים שפחות פופולרים בישראל כמו שורש הגלנגל, קפיר ליים, נאם פלאה, חלב קוקוס ועוד. בנוסף, ישנם סוגי מרקים שיכולים לשמש כארוחה של ממש ובתאילנד זה באמת קורה כאשר שתיית מרק עשיר בכל טוב, נחשב למנה עיקרית.

האורז – המלך הבלתי מעורער

האורז הוא בסיס האוכל התאילנדי וכאשר תטוסו לתאילנד ותפסיקו להגיד ב"שנה הבאה", תוכלו לצפות גם בשדות האורז המרהיבים שקיימים בעיקר במרכז ובצפון המדינה.

האורז הוא המזון הבסיסי, בדיוק כמו הלחם עבור העולם המערבי. ארוחה של תאילנדי דל אמצעים תכלול אורז עם תוספת קטנה (בטעם עז) ולעיתים אורז בלבד. באזורים העניים אורז מוקפץ הוא דרך מקובלת לניצול שאריות של אורז שלא נאכל בארוחות קודמות.

והנה נתון שיפתיע אתכם, התאילנדים כמעט ולא עושים שימוש במקלות אכילה. בישראל ובמקומות נוספים בעולם, נהוג לחשוב שכך התאילנדים אוכלים אך בפועל זה קורה בדרך כלל רק במרק אטריות. באזורים הכפריים וההרריים בצפון המדינה מוותרים על סכין ומזלג ונוהגים לאכול אורז דביק ביד ימין ולטבול בתוספות שונות. אם באזור הכפרי תפגוש סכו"ם זהו סימן למקום של תיירים. אין פגיעה אמיתית בטעם, התאילנדים מכבדים את התיירים ומגישים להם על השולחן סכין ומזלג כדי שירגישו בבית.

 

מוצרי דוכני הרחוב

בערים השונות וגם בדרום בכל האיים המתויירים, מציעים מגוון של מאכלים. כמו כן, תוכלו לפגוש אוכל תאילנדי המוגש בשקיות קשורות, מדובר באוכל בייתי ומיוחד, מרקים טובים בטעמים שלא אכלתם בחיים ועוד הפתעות. תיירים רבים מפחדים לטעום את הטעמים ה"עזים" והאותנטיים, בסופו של הטיול הם כנראה יתחרטו כי אין כמו מחקר קולינרי במדינה זרה.

 

מפחדים, צוחקים ובסוף מופתעים לטובה

באותם הדוכנים תוכלו למצוא גם צפרדעים על האש, ג'וקים, עכבישים ועוד מטוגנים אחרים. דוכנים מסוג זה תמצאו המון בתאילנד, הם פופולרים מאוד וכמעט בכל עיר או רחוב אפשר למצוא את המאכלים ה"מיוחדים" הללו והאמיצים שבניכם גם יטעמו ויגלו שזה לא כזה נורא כמו שחשבו לפני כן וזה הפך להיות אטרקציה בקרב התיירים. טקס הטעימה לרוב מלווה במצלמות תיעוד  של החברים ויש אווירה של הישרדות באוויר.

כיום אפשר ממש להרגיש את תאילנד, כאן בישראל. יש מגוון רחב מאוד של מוצרים תאילנדים, אטירות מיוחדות וסוגי אורז שונים, חטיפים תאילנדים וכמעט כל דבר שתחשבו עליו ובביס אחד תרגישו בתאילנד.