טיפים לעיצוב חדר נוער

עיצוב חדר שינה לבן נוער

עיצוב חדרי שינה הוא היבט חשוב בחייו של הילד. לא מדובר רק בעיצוב חדר אסתטי אלא גם ביצירת חלל שיעזור לילדים לישון טוב ולהרגיש בטוחים.

כמה מומחים מציעים לשמור על חדר השינה פשוט ולא עמוס, דבר שניתן להשיג על ידי הפיכת המיטה למוקד החדר. זה יכול להיעשות על ידי קניית מיטה קלה או בניית אחת בעצמך.

עיצוב חדר נוער לא חייב להיות קשה. כל מה שאתה צריך זה מיטה וקצת אחסון, שיכולים להיות קלים כמו מיטת איקאה או מיטת על קל או מיטה מתכווננת.

– מיטה צריכה להיות קלה להזזה ולטיפול כך שניתן יהיה להשתמש בחדר למטרות אחרות בעת הצורך.

– למיטה צריך להיות מקום אחסון מתחתיה או לצידה כדי שהילד יוכל לאחסן את חפציו מבלי להעמיס על המקום.

– אסור להעמיס על הקירות פוסטרים, תמונות או עיטורים אחרים כי הם ירצו לשנות אותם כשיתבגרו וישתעממו איתם.

– ערכת הצבעים צריכה להיות פשוטה גם כן – ללא צבעים רועשים, דוגמאות או עיצובים שנמצאים לעתים קרובות בחדרי ילדים בימינו.

החדר המושלם לילד

משחקי ארון הם דרך מצוינת לגרום לילדים להתלהב ממשחקי לוח ומשחקי קלפים. הם גם דרך מצוינת להכיר להם את עולם האסטרטגיה ופתרון בעיות.

הדבר הראשון שאתה צריך לחשוב עליו הוא גיל הילד שלך. אם הם מתחת לגיל שש, תרצו למצוא משחק שקל להם לשחק וללמוד ממנו. משחקי קופסא פשוטים כמו פאסזלים או סולמים ונחשים עובדים היטב עבור קבוצת גיל זו. מגיל שש עד גיל עשר, תרצו למצוא משחק שמעורב בו יותר אסטרטגיה – אז משהו כמו שחמט או דמקה יתאים יותר לקבוצה הזו. מגיל עשר ומעלה, תרצו משהו עם אסטרטגיות מסובכות יותר כמו Risk או Stratego. 

ילדים רבים אוהבים לשחק משחקים, ומשחקי ארונות מושלמים עבורם! משחקי ארון הם גרסאות קטנות וקומפקטיות של המשחק שניתן לשחק בחלל קטן יותר. זוהי דרך מצוינת להכניס משחקים לחדר השינה של ילדכם.

– משחקי לוח: משחקי לוח הם דרך מצוינת למשפחה להתכנס ולבלות זמן אחד עם השני. הם גם מספקים דרך מהנה לילדים ללמוד על מושגים שונים כמו מתמטיקה, מדעים, גיאוגרפיה, היסטוריה ועוד.

– משחקי קלפים: ניתן לשחק במשחקי קלפים על ידי אנשים בכל הגילאים ואין להם הגבלת גיל ספציפית. חלק ממשחקי קלפים יכולים להיות גם לשחק כטובות מסיבה או גם במסיבות!

– פאזלים: פאזלים הם עוד משחק נהדר שמלמד ילדים איך לפתור בעיות תוך כדי כיף בו זמנית! פאזלים יכולים לעזור במיומנויות פתרון בעיות, מודעות מרחבית ועוד.

– משחקים אחרים: ישנם סוגים רבים אחרים של משחקי ארונות זמינים היום בשוק שיכולים לעזור ללמד ילדים אודות.

מיטת תינוקות

עיצוב חדר לתינוק

מיטה היא חלק חשוב בעיצוב חדר תינוקות. זה יכול להיות עריסה, עריסה או מיטת פעוט. ההחלטה תהיה תלויה בגיל התינוק ובהעדפות ההורים.

הסוג הנפוץ ביותר של מיטות תינוק הוא עריסה. עריסות עשויות בדרך כלל מעץ ומגיעות בסגנונות וצבעים רבים ושונים. יש הורים שמעדיפים לקנות עריסות יד שנייה ששימשו בעבר תינוקות אחרים, מה שיכול להיות זול יותר מקניית תינוקות חדשות. יש גם הורים שרוצים שילדיהם ישנו בחדר משלהם מגיל צעיר ולא רוצים שהם חולקים עריסה עם ילד אחר. זו הסיבה שהם בוחרים לקנות מיטות פעוטות לתינוקות שלהם במקום לקנות עריסות חדשות עבורם כשהם גדלים. מיטות פעוטות הן בדרך כלל בדיוק כמו מיטות רגילות אך קטנות יותר כך שהן יכולות להתאים לחדר של תינוק מבלי לתפוס יותר מדי מקום. 

הרבה הורים רוצים לישון קרוב לתינוקות שלהם כדי שיוכלו לקום במהלך הלילה. חלקם מעבירים את העריסה לחדר השינה של ההורים וחלק שמים מיטת על קל שהוספכת לספה או מיטה מתקפלת כדי לחסוך מקום. היתרון של מיטת על קל היא שניתן להסוות אותה כספה במהלך היום ולישון עליה בנוחות במהלך הלילה

חדר תינוק מעוצב בדרך כלל בצבעים עזים וצעצועים כדי לגרום לו להיראות כמו מקום שכיף לילד לשחק בו. ניתן להציב עריסה או מיטת פעוט בחדר ולקשט אותם בשמיכות וכריות רכות.